| 23. září |
Kampa "Cracking Art" Exhibit (Reception + Year 1) |
| 16. říjen |
Fire Station |
| 30. říjen |
Hospital for Teddy Bears |
| 5. listopad |
Mini Olympics |
| 26. listopad |
Magical Suitcase |
| 1. prosinec |
Toy Museum (Pinkies + Reception) |
| 3. prosinec |
Toy Museum (Nursery + Year 1) |
| 5. prosinec |
Mikuláš |
| 12. prosinec |
Winter Concert |
| 20. leden |
The Veggie Tale of an Old Celery |
| 9.-13. únor |
Activity Week |
| 23. únor |
Airport Tour |
| 23. březen |
Fairy Tales at Kampa Museum (Pinkies and Reception) |
| 24. březen |
Fairy Tales at Kampa Museum (Nursery) |
| 24. březen |
Structures at Kampa Museum (Year 1) |
| 30. březen |
The Magical Suitcase Theatre |
| 22. duben |
Year 1 visit the Museum of Decorative Arts |
| 23. duben |
Botanical Gardens (Pinkies A and B) |
| 28. duben |
Botanical Gardens (Nursery, Reception and Year 1) |
| 6. květen |
Year 1 visit the Bertramka Museum |
| 14. květen |
Science Day at Park Lane |
| 21. květen |
Prague Zoo |
| 1. červen |
International Children's Day |
| 10. červen |
Sports Day at Park Lane |
| 17. červen |
Aquarium (Pinkies A) |
| 19. červen |
Summer Show |
| 23. červen |
Aquarium (Reception) |
| 24. červen |
Aquarium (Nursery) |
| 25. červen |
Year 1 Trip and Sleepover |
Níže jsou uvedeny informace o programu pro školku Nessie a pro třídu Reception. Vybírány jsou takové typy akcí, které korespondují s tématy, jež děti každý měsíc probírají. Nejedná se tedy o přesný harmonogram, ale pouze o tématický přehled.
Září: Učili jsme se o barvách a tvarech. Žáci ze třídy Reception a Year 1 navštívili muzeum Kampa, kde si prohlédli výstavu a měli možnost i sami vyrobit umělecká díla z recyklovaného materiálu. Pinkies a Nursery pak měli plné ruce práce s vytvářením nádherných obrázků z barev a tvarů, o kterých se každý den učí.
Říjen: Děti se učily o sobě a své rodině, přinesly si do školy fotografie z domova a povídaly si o nich se spolužáky a učiteli. V říjnu u nás také byli na návštěvě studenti medicíny, kteří předvedli dětem zásady první pomoci a názorně jim ukázali práci doktorů s jejich nemocnicí pro plyšové medvídky (Teddy Bear Hospital). V rámci výuky také žáci ze třidy Reception a Year 1 navštívili požární stanici. Na závěr měsíce jsme oslavili svátek Halloween.
Listopad: V tomto měsíci se děti učily o počasí a podzimu a o různém oblečení. Povídali jsme si ročních obdobích, počasí a vhodném oblečení pro různé měsíce roku. Děti ze třídy Year 1 se také zúčastnily první Park Lane Mini Olympiády pořádané naší školou, na kterou jsme pozvali i děti z jiných školek.
Prosinec: Hlavní téma tohoto měsíce byly Vánoční svátky a zimní období. Děti se učily o zimě, zimních sportech a o Vánocích. Navštívil nás Mikuláš, děti se naučily vánoční koledy a připravily si každoroční Vánoční besídku pro rodiče. Také jsme pekli vánoční cukroví a vyráběli dárečky pro rodiče.
Leden: Děti zahájily Nový rok učením o jídle a potravinách. V tomto měsíci jsme také pozvali rodiče našich dětí na oblíbenou Ranní kávu a na posezení ve třídách.
Únor: Doprava byla tématem na únor. Žáci z Park Lane navštívili letiště a učili se o různých typech dopravy a přepravy. V únoru také proběhl Týden aktivit, během kterého se děti účastnily různých sportovních činností a her.
Březen: Tento měsíc se děti učí o knihách, učí se básničky a čtou si pohádky. Škola je plná nádherných knih, děti si dokonce ilustrují a píší vlastní knihy. Navštívili jsme také místní knihovnu a byli jsme i v muzeu Kampa na programu o pohádkách.
Duben: Velikonoce a jaro budou témata pro tento měsíc. Budeme sázet semínka učit se o rostlinách. Děti budou pečovat o svá semínka a sledovat, jak rozkvétají zahrady a parky. Navštívíme také botanickou zahradu a plánujeme s dětmi oslavit Velikonoční svátky. Vyzdobíme školu a vyzkoušíme si tradiční velikonoční zvyky, včetně malování kraslic, pomlázek a soutěže o nejkrásnější velikonoční čepec.
Květen: V květnu se budou děti učit o zvířátkách v zoologické zahradě a na konci měsíce se do zoologické pojedeme podívat. V tomto měsíci budeme také oslavovat mezinárodní tradice a povídat si o různých národech a jejich zvycích.
Červen: Školní rok zakončíme povídáním o létě a prázdninách. Zúčastníme se Sportovního dne a budeme se učit písničky a básničky na naší každoroční závěrečnou Besídku pro rodiče. Děti se také budou učit o moři a mořském životě a v navštíví Akvárium v Praze.