Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Co je to Cena vévody z Edinburghu (DofE)?

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award) je jedno z nejprestižnějších světových ocenění určených pro mládež, která se za 60 let své existence rozšířila do více než 140 zemí. Cena klade důraz na fakt, že ne všechno učení probíhá ve třídě. Účastí na aktivitách DofE si mladí lidé rozšiřují obzory a rozvíjí osobní a mezilidské dovednosti, které později uplatní v rámci své kariéry a práci v týmu.

Cena vévody z Edinburghu se plní ve třech úrovních náročnosti - bronzové, stříbrné a zlaté - a každá z nich by měla účastníky motivovat k posouvání vlastních hranic. Navzdory tomu neobsahuje plnění úkolů v rámci Ceny vévody z Edinburghu soutěživé prvky. Po dokončení každé úrovně jsou studenti odměnění prestižní cenou, která je celosvětově uznávaná jak univerzitami, tak zaměstnavateli.

Cílem DofE je komplexní rozvoj mladých lidí, ať už pracují individuálně či v týmu, aby úspěšně naplánovali, dokončili a vyhodnotili své aktivity v oblastech rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice.

Dobrovolnictví: účastníci programu věnují svůj čas zpět komunitě, a to např. pomáháním v hotelu, domově důchodců či v rámci charity.

Rozvoj talentu: v rámci této oblasti by se účastníci měli zaměřit na své vlastní zájmy a dovednosti, např. tím, že se naučí hrát na hudební nástroj či budou trénovat sportovní tým základní školy.
  


Sportovní aktivita: oblast sportovní aktivity by měla přispět k rozvoji zdravého životního stylu a zlepšení fyzické kondice a sportovního výkonu účastníků programu.  

Dobrodružná expedice: tato oblast patří nepochybně k nejoblíbenějším částem programu, protože v této oblasti účastníci vyrazí na společnou dobrodružnou expedici v rámci malého týmu, kterou si budou muset sami zorganizovat, a to v neznámém prostředí.

V rámci oblasti dobrodružné expedice se členové týmu budou muset jednou týdně scházet a společnými aktivitami trénovat na budoucí expedici. Aktivity, pomocí kterých se budou týdně na expedici připravovat, mohou být následující: první pomoc, kempování, čtení z map, plánování cesty, atd. Mr Garner, Mr Sandiford a Mr Dunwell budou tyto přípravy a týdenní sešlosti společně monitorovat a koordinovat, aby se všechny týmy připravily na svou expedici co nejlépe.

Kde to všechno začalo? 
Cena vévody z Edinburghu byla založena v 50. letech minulého století britskou královskou rodinou, aby poskytla alternativu chlapcům, kteří se nechtěli přidat ke skautům. O rok později bylo DofE zpřístupněno také dívkám, a od té doby postupně nabírá na celosvětové popularitě se současnými 47 miliony účastníky. 

Kdo jsou účastníci DofE a čeho dosáhli?
Kvůli věkovému omezení DofE (14-25 let) se studenti Park Lane aktivit DofE účastní až od Year 10.

Cena vévody z Edinburghu byla na Park Lane poprvé představená v roce 2016 a od té doby naši studenti posbírali více než 30 bronzových ocenění a 15 stříbrných ocenění, kdy jsou ve sbírání ocenění úspěšnější dívky než chlapci. První zlatá dobrodružná expedice se bude konat v říjnu 2019.

Prestižní předávání ocenění se již konalo na Staroměstské radnici a také v Českém muzeu hudby, přičemž obou ceremoniálů se zúčastnilo 6 mezinárodních škol, a bylo rozdáno přes 200 ocenění.

Proč Park Lane?

A proč ne?! Park Lane International School má několik zkušených koordinátorů DofE, díky kterým se může čím dál tím víc studentů z Park Lane zapojit do těch nejlepších a prospěšných aktivit, a získat tak zkušenosti k nezaplacení.

Těšíme se, že se přidáš k našemu týmu DofE !


Facebook
G+
Twitter
Gmail
Pinterest

Branch

This value should not be empty.

Starting date

This value should not be empty.

Student

First Name

This value should not be empty.

Last Name

This value should not be empty.

Gender

This value should not be empty.

Address

This value should not be empty.

Nationality

This value should not be empty.

Date of Birth

This value should not be empty.

Birth ID

Passport ID

Health Insurance

 

At School my child will be called

Spoken languages

This value should not be empty.

Health Information

Please specify all health informations or medical conditions (allergies, injuries, illnes etc.) which could be
important to us:

Could not submit the form. Please make sure the form is filed correctly.

Open Day on 18th October

Interview with Jakub S about applying to Oxford University

News, views & events

ico_arrow

Contacts

 
 

Useful links

 • Prague 1
 • Park Lane International School
 • Valdštejnská 151/6a 
 • 118 01 Praha - Malá Strana
 • IČO 284 655 98
 • Prague 6
 • Park Lane International School
 • Norbertov 3
 • 162 00 Praha 6 - Střešovice
 • IČO 284 655 98


 • Prague 5
 • Nessie English Preschool
 • Nad Bertramkou 10
 • 150 00 Praha 5 - Smíchov
 • IČO 275 68 628
ico_search
ico_arrow