V rámci naší hodiny českého jazyka jsme se vydali na výstavu českého malíře Františka Kupky. František Kupka byl významný grafik a malíř a zároveň jeden ze zakladatelů moderního abstraktního malířství. Na výstavě jsme mohli sledovat jeho uměleckou cestu od popisného realismu až po abstrakci, kdy autorova samostatná tvorba měla specifický vývoj a zákonitost. Museum Kampa ve své expozici prezentuje díla, která věnovala významná sběratelka umění Meda Mládková. Výstava poukazuje na barevnost, pohyb a také muzikálnost autorových děl, taktéž na to, jak geniální malíř František Kupka byl.

Matěj Š. Y11: Výstavu jsem si moc užil, jelikož mě baví umění. Zaujala mě osobnost Medy Mládkové.

Anna A. Y11: Výstava se mi líbila, jelikož Kupka místo toho, aby barvu používal pouze jako způsob, jak přidat estetickou hodnotu, učinil námětem svých obrazů samotnou barvu. Tím, že osvobodil barvu od její asociativní role, mohl prozkoumat její abstraktní potenciál.

Vanessa R. Y11: V Museu Kampa se mi to moc líbilo, sbírka děl byla krásná. Viděli jsme jak abstraktní, tak realistická díla. Nejvíce me zaujaly sochy Otto Gutfreunda v poslední části expozice.

Tobiáš F. Y11: Výstava se mi velmi líbila. Průvodkyně byla ochotná a znalá a odpovídala na otázky studentů. Návštěvu muzea bych doporučil komukoliv, kdo se zajímá o umění.