Chlapecký fotbalový tým do 15 let se tento týden vrátil z mistrovství světa škol v Barceloně a vrátili se se vztyčenou hlavou. Světového fotbalového poháru škol se zúčastnilo několik velkých týmů reprezentujících fotbalové školy z celého světa od Dubaje přes Koreu až po Velkou Británii.

Tento turnaj se konal poprvé od roku 2019. Naši studenti hráli proti dalším mezinárodním školám z celého světa i proti fotbalovým akademiím světové úrovně, a i když pro nás výsledky možná nezačaly tak dobře, v průběhu turnaje se hodně zlepšily.

Naším cílem jako týmu bylo vstřelit jeden gól a být vždy konkurenceschopní. Obojího jsme dosáhli. V zápasech ve skupině jsme získali dva body, což nás dovedlo do finále play-off proti Obermayr International School. Přestože jsme kvůli zranění měli k dispozici minimum 11 hráčů, naši chlapci tvrdě bojovali o výsledek. Naštěstí se nám to podařilo díky vítězství v penaltovém rozstřelu.

S tímto týmem jsme vybojovali úžasný výkon a nyní se můžeme těšit na to, že příští rok budeme mít silnější tým, kdy se, doufejme, náš tým U-15 může vrátit se stříbrem.