O výuce

Knihovna

V Park Lane klademe důraz na četbu a s potěšením dětem ukazujeme, jak nádherné dobrodružství na ně s pouhým otevřením knihy čeká.

Naše knihovna obsahuje stovky báječných knih pro děti i teenagery. Je rozdělena na čtyři hlavní sekce: beletrie, naučně-populární literatura, beletrie pro mladé a část v českém jazyce. Jednotlivé sekce jsou jasně označeny štítky odlišných barev tak, aby se v nich děti mohly snadno orientovat. Mladší děti zde najdou mnohé ze svých oblíbených titulů, například Prasátko Peppa, Grufallo a další příběhy od Julie Donaldsonové, Dr. Seusse, Richarda Scarryho a mnoha a mnoha dalších. Starší děti se v sekci pro mladé mohou těšit na Deník malého poseroutky, Dobrodružství kapitána Slipyho, Chestnut Hill a samozřejmě kompletní řadu Harryho Pottera. V části s naučně-populární literaturou jsou knihy rozděleny do čtyř dalších sekcí: přírodní vědy, matematika, angličtina; umění; zdraví a pohoda; a historie a geografie. Jako mezinárodní škola máme pochopitelně i část věnovanou české literatuře a malou sekci knih v jiných jazycích, jako je například ruština a francouzština.

Pro naše studenty připravujeme i besedy s jejich oblíbenými autory. Těmi posledními byli Petr Sís, Lizz Lunneyová, Chris Priestley, Barbara Wintonová a Ivona Březinová. Pevně doufáme, že příležitost setkat se s opravdovými autory poslouží našim studentům jako inspirace k jejich vlastnímu tvůrčímu psaní!
Knihovna je otevřená od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 16:00. Zastavte se u nás a Vaše dobrodružství s knihou může začít!